06

Apr

Scheldeprijs

  • KBC
  • Proximus
  • Nieuwsblad
  • Lidl
  • Lotto
  • Kwaremont
  • Mewa
  • Sport Vlaanderen
  • Toerisme Vlaanderen
  • Sportful
  • Provincie Zeeland
  • BMW
  • Zeeland.com
  • Stad Terneuzen
  • Schoten

Resultaten 2022

  • Norway
    1. Alexander Kristoff
  • Netherlands
    2. Danny van Poppel
  • Australia
    3. Sam Welsford
  • Netherlands
    4. Casper van Uden
  • Belgium
    5. Edward Theuns
  • Belgium
    6. Kenneth Vanbilsen
  • United Kingdom
    7. Daniel McLay
  • Belgium
    8. Jasper Philipsen
  • Belgium
    9. Tim Merlier

Recordhouder

  • Germany
    Marcel Kittel
Bekijk de geschiedenis
  • Mis geen seconde van onze klassiekers

    Onze wedstrijden met stip aangeduid in jouw agenda? Dat is geregeld in 2 klikken! Download nu onze kalender rechtstreeks in je persoonlijke agenda. Zo mis je geen enkele klassieker van Flanders Classics

ploegen - équipes - teams 2022

Alpecin - Fenix (PRT)
Quick-Step Alpha Vinyl Team (WT)
Lotto Soudal (WT)
Intermarché - Wanty - Gobert Materiaux (WT)
BORA - hansgrohe (WT)
Cofidis (WT)
Israel - Premier Tech (WT)
Team BikeExchange - Jayco (WT)
Team DSM (WT)
Trek - Segafredo (WT)
UAE Team Emirates (WT)
B&B Hotels - KTM (PRT)
Bardiani CSF Faizane' (PRT)
Bingoal Pauwels Sauces WB (PRT)
Sport Vlaanderen - Baloise (PRT)
Team Arkea - Samsic (PRT)
Team Novo Nordisk (PRT)
Totalenergies (PRT)
Uno - X Pro Cycling Team (PRT)
BEAT cycling (CTM)
EvoPro Racing (CTM)
Minerva Cycling Team (CTM)

Alpecin - Fenix (PRT)

  • BE
    1. Jasper PHILIPSEN
  • BE
    2. Tim MERLIER
  • DE
    3. Maurice BALLERSTEDT
  • BE
    4. Senne LEYSEN
  • BE
    5. Edward PLANCKAERT
  • BE
    6. Guillaume VAN KEIRSBULCK
  • BE
    7. Lionel TAMINIAUX
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Quick-Step Alpha Vinyl Team (WT)

  • NL
    11. Fabio JAKOBSEN
  • CZ
    12. Zdeněk ŠTYBAR
  • BE
    13. Iljo KEISSE
  • DK
    14. Michael MØRKØV
  • BE
    15. Stijn STEELS
  • DE
    16. Jannik STEIMLE
  • GB
    17. Ethan VERNON
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Lotto Soudal (WT)

  • BE
    21. Arnaud DE LIE
  • BE
    22. Cedric BEULLENS
  • BE
    23. Brent VAN MOER
  • DE
    24. Roger KLUGE
  • DE
    25. Michael SCHWARZMANN
  • DE
    26. Rüdiger SELIG
  • BE
    27. Florian VERMEERSCH
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Intermarché - Wanty - Gobert Materiaux (WT)

  • NO
    31. Alexander KRISTOFF
  • BE
    32. Aime DE GENDT
  • BE
    33. Tom DEVRIENDT
  • HU
    34. Barnabás PEÁK
  • BE
    35. Baptiste PLANCKAERT
  • BE
    36. Gerben THIJSSEN
  • NL
    37. Boy VAN POPPEL
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

BORA - hansgrohe (WT)

  • IE
    41. Sam BENNETT
  • EE
    42. Martin LAAS
  • AT
    43. Marco HALLER
  • BE
    44. Jordi MEEUS
  • IE
    45. Ryan MULLEN
  • DE
    46. Nils POLITT
  • NL
    47. Danny VAN POPPEL
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Cofidis (WT)

  • BE
    51. Piet ALLEGAERT
  • CH
    53. Tom BOHLI
  • FR
    54. Alexandre DELETTRE
  • PL
    55. Szymon SAJNOK
  • BE
    57. Kenneth VANBILSEN
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Israel - Premier Tech (WT)

Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Team BikeExchange - Jayco (WT)

  • NL
    71. Dylan GROENEWEGEN
  • CH
    72. Alexandre BALMER
  • AU
    73. Alexander EDMONDSON
  • NZ
    74. Samuel BEWLEY
  • SI
    75. Luka MEZGEC
  • AU
    76. Kelland O’BRIEN
  • NZ
    77. Campbell STEWART
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Team DSM (WT)

  • NL
    81. Cees BOL
  • DK
    82. Tobias ANDRESEN
  • DE
    83. Nico DENZ
  • DE
    84. Niklas MÄRKL
  • IT
    85. Alberto DAINESE
  • NL
    86. Casper VAN UDEN
  • AU
    87. Sam WELSFORD
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Trek - Segafredo (WT)

  • ES
    91. Jon ABERASTURI IZAGA
  • BE
    92. Otto VERGAERDE
  • NL
    93. Daan HOOLE
  • LV
    94. Emils LIEPINS
  • IT
    95. Matteo MOSCHETTI
  • BE
    96. Edward THEUNS
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

UAE Team Emirates (WT)

  • DE
    101. Pascal ACKERMANN
  • DE
    102. Felix GROß
  • CO
    105. Juan Sebastian MOLANO BENAVIDES
  • NO
    106. Vegard Stake LAENGEN
  • IT
    107. Oliviero TROIA
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

B&B Hotels - KTM (PRT)

  • DE
    111. Miguel HEIDEMANN
  • IT
    112. Luca MOZZATO
  • CA
    113. Raphael PARISELLA
  • FR
    114. Adrien LAGREE
  • FR
    115. Cyril LEMOINE
  • FR
    116. Julien MORICE
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Bardiani CSF Faizane' (PRT)

  • IT
    121. Sacha MODOLO
  • ES
    122. Iker BONILLO MARTIN
  • IT
    123. Luca COLNAGHI
  • IT
    124. Filippo FIORELLI
  • IT
    125. Davide GABBURO
  • IT
    126. Enrico ZANONCELLO
  • IT
    127. Samuele ZOCCARATO
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Bingoal Pauwels Sauces WB (PRT)

  • BE
    131. Timothy DUPONT
  • PL
    132. Stanislaw ANIOLKOWSKI
  • BE
    133. Dorian DE MAEGHT
  • EE
    134. Karl Patrick LAUK
  • LU
    135. Tom WIRTGEN
  • BE
    136. Dimitri PEYSKENS
  • BE
    137. Ludovic ROBEET
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Sport Vlaanderen - Baloise (PRT)

  • BE
    141. Sasha WEEMAES
  • BE
    142. Ruben APERS
  • BE
    143. Jens REYNDERS
  • BE
    144. Aaron VERWILST
  • BE
    145. Aaron VAN POUCKE
  • BE
    146. Arne MARIT
  • BE
    147. Kenneth VAN ROOY
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Team Arkea - Samsic (PRT)

  • FR
    151. Nacer BOUHANNI
  • BE
    152. Christophe NOPPE
  • BE
    153. Benjamin DECLERCQ
  • FR
    154. Donavan GRONDIN
  • FR
    155. Kevin LEDANOIS
  • GB
    156. Daniel MCLAY
  • EE
    157. Markus PAJUR
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Team Novo Nordisk (PRT)

  • NZ
    161. Hamish BEADLE
  • BE
    162. Robbe CEURENS
  • IE
    163. Stephen CLANCY
  • AU
    164. Declan IRVINE
  • CZ
    165. Matyáš KOPECKÝ
  • IT
    166. Andrea PERON
  • IT
    167. Umberto POLI
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Totalenergies (PRT)

  • IT
    171. Niccolò BONIFAZIO
  • PL
    172. Maciej BODNAR
  • FR
    173. Sandy DUJARDIN
  • FR
    174. Geoffrey SOUPE
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Uno - X Pro Cycling Team (PRT)

  • NO
    181. Jonas ABRAHAMSEN
  • NO
    182. Kristoffer HALVORSEN
  • NO
    184. Stian EDVARDSEN-FREDHEIM
  • NO
    185. Lars SAUGSTAD
  • NO
    186. Søren WÆRENSKJOLD
  • NO
    187. Syver WÆRSTED
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

BEAT cycling (CTM)

  • NL
    191. Matthijs BÜCHLI
  • BE
    192. Jente BOONS
  • BE
    193. Jordy BOUTS
  • NL
    194. Stijn DAEMEN
  • NL
    195. Bram DISSEL
  • NL
    196. Vincent HOPPEZAK
  • NL
    197. Jochem KERCKHAERT
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

EvoPro Racing (CTM)

  • BE
    201. Michaël VAN STAEYEN
  • IE
    202. Daire FEELEY
  • US
    203. Eamon FRANCK
  • FR
    204. Dylan GUINET
  • IE
    205. Mitchell MC LAUGHLIN
  • IE
    206. Conn MC DUNPHY
  • BE
    207. Maarten VERHEYEN
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Minerva Cycling Team (CTM)

  • BE
    211. Gilles BORRA
  • BE
    212. Gil D´HEYGERE
  • BE
    213. Thomas JOSEPH
  • BE
    214. Matthew VAN SCHOOR
  • BE
    215. Enrico DHAEYE
  • BE
    216. Jorre DEBAELE
  • BE
    217. Yentl VANDEVELDE
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst
  • De turbulente geschiedenis van de meer dan 100 Scheldeprijzen sinds 1907.

    Herbeleef de rijke historiek vanaf de eerste Scheldeprijs in 1907 tot nu, zowel tijdens de moeilijke, de goede als de voorspoedige jaren. 73 renners verdeelden onder elkaar de overwinning van de voorbije 109 edities.

Rij zelf je klassiekers

In 2022 slaan Flanders Classics en Peloton opnieuw de handen in mekaar om van jouw favoriete wielertochten een heuse totaalbeleving te maken. De Peloton-kalender bestaat uit zo’n 35 schitterende tochten, waaronder ook onze 6 Flanders Classics-klassiekers. Tem zelf de Vlaamse heuvels, dokker over de meest beruchte kasseistroken en ga de uitdaging aan!