10

Apr

Scheldeprijs

Nog
142
dagen
  • KBC
  • Proximus
  • Nieuwsblad
  • Kwaremont
  • Lidl
  • Lotto
  • Sport Vlaanderen
  • Toerisme Vlaanderen
  • Provincie Zeeland (NL)
  • Stad Terneuzen
  • Schoten

Nieuws

Podium 2018

  • Netherlands
    1. Fabio Jakobsen
  • Germany
    2. Pascal Ackermann
  • United Kingdom
    3. Christopher Lawless
  • Belgium
    4. Jens Debusschere
  • France
    5. Jérémy Lecroq
  • Germany
    6. Max Walscheid
  • Belgium
    7. Timothy Dupont
  • Belgium
    8. Jonas Rickaert
  • Netherlands
    9. Bram Welten

Recordhouders

  • Germany
    Marcel Kittel
  • United Kingdom
    Mark Cavendish
  • Belgium
    Peet Oelibrandt
Bekijk de geschiedenis
  • De turbulente geschiedenis van de meer dan 100 Scheldeprijzen sinds 1907.

    Herbeleef de rijke historiek vanaf de eerste Scheldeprijs in 1907 tot nu, zowel tijdens de moeilijke, de goede als de voorspoedige jaren. 71 renners verdeelden onder elkaar de overwinning van de voorbije 106 edities. Marcel Kittel (Ger) is recordhouder met 5 zeges, gevolgd door Mark Cavendish (Gbr) en Petrus Oellibrandt (Bel) elk met 3 overwinningen. Van elke editie vind je in pdf-formaat een kort verslag, het parcours, de volledige uitslag en een korte biografie van de winnaar, verrijkt met een specifieke illustratie van de editie en een foto van de winnaar.

Deelnemende Ploegen 2018

Team Katusha - Alpecin (WT)
BORA - Hansgrohe (WT)
Quick - Step Floors (WT)
Lotto Soudal (WT)
Team Dimension Data (WT)
Team LottoNL - Jumbo (WT)
Team Sky (WT)
Team Sunweb (WT)
Groupama - FDJ (WT)
Astana Pro Team (WT)
Team EF Education First - Drapac (WT)
Aqua Blue Sport (PCT)
Cofidis, Solutions Crédits (PCT)
Fortuneo - Samsic (PCT)
Israel Cycling Academy (PCT)
Roompot - Nederlandse Loterij (PCT)
Sport Vlaanderen - Baloise (PCT)
Verandas Willems - Crelan (PCT)
Vital Concept (PCT)
Wanty - Groupe Gobert (PCT)
WB Veranclassic Aqua Protect (PCT)
CCC SPRANDI POLKOWICE (PCT)
UnitedHealthcare Pro Cycling Team (PCT)

Team Katusha - Alpecin (WT)

  • DE
    1. Marcel Kittel
  • BE
    2. Jenthe Biermans
  • AT
    3. Marco Haller
  • DE
    4. Tony Martin
  • DE
    5. Nils Politt
  • DK
    6. Mads Würtz Schmidt
  • DE
    7. Rick Zabel
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

BORA - Hansgrohe (WT)

  • DE
    11. Pascal Ackermann
  • SK
    12. Erik Baska
  • SK
    13. Michal Kolar
  • IT
    14. Matteo Pelucchi
  • DE
    15. Christoph Pfingsten
  • DE
    16. Michael Schwarzmann
  • DE
    17. Rüdiger Selig
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Quick - Step Floors (WT)

  • NL
    21. Fabio Jakobsen
  • DK
    22. Kasper Asgreen
  • CO
    23. Alvaro Jose Hodeg Chagui
  • BE
    24. Iljo Keisse
  • IT
    25. Davide Martinelli
  • DK
    26. Michael Morkov
  • CZ
    27. Zdenek Stybar
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Lotto Soudal (WT)

  • BE
    31. Jens Debusschere
  • DK
    32. Lars Bak Ytting
  • BE
    33. Nikolas Maes
  • NL
    34. Moreno Hofland
  • BE
    35. Lawrence Naesen
  • DE
    36. Marcel Sieberg
  • BE
    37. Enzo Wouters
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Team Dimension Data (WT)

  • NO
    41. Edvald Boasson Hagen
  • ZA
    42. Johann Abraham Van Zyl
  • ZA
    43. Nicolas Dougall
  • ZA
    44. Ryan Gibbons
  • ZA
    45. Jay Robert Thomson
  • ZA
    46. Jaco Venter
  • BE
    47. Julien Vermote
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Team LottoNL - Jumbo (WT)

  • NL
    51. Dylan Groenewegen
  • NL
    52. Timo Roosen
  • NL
    53. Bram Tankink
  • NO
    54. Amund Grondahl Jansen
  • NL
    55. Jos Van Emden
  • DE
    56. Robert Wagner
  • BE
    57. Maarten Wynants
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Team Sky (WT)

  • IT
    61. Leonardo Basso
  • GB
    62. Jonathan Dibben
  • GB
    63. Owain Doull
  • DE
    64. Christian Knees
  • GB
    65. Christopher Lawless
  • GB
    66. Ian Stannard
  • PL
    67. Lukasz Wisniowski
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Team Sunweb (WT)

  • DE
    71. Phil Bauhaus
  • DK
    72. Søren Kragh Andersen
  • NL
    73. Roy Curvers
  • NL
    74. Lennard Hofstede
  • NL
    75. Tom Stamsnijder
  • NL
    76. Mike Teunissen
  • DE
    77. Maximilian Richard Walscheid
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Groupama - FDJ (WT)

  • FR
    81. Arnaud Demare
  • IT
    82. Davide Cimolai
  • CA
    83. Antoine Duchesne
  • IT
    84. Jacopo Guarnieri
  • LT
    85. Ignatas Konovalovas
  • FR
    86. Olivier Le Gac
  • NL
    87. Ramon Sinkeldam
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Astana Pro Team (WT)

  • IT
    91. Riccardo Minali
  • BE
    92. Laurens De Vreese
  • IT
    93. Oscar Gatto
  • KZ
    94. Dmitriy Gruzdev
  • CA
    95. Hugo Houle
  • NO
    96. Truls Korsaeth
  • KZ
    97. Ruslan Tleubayev
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Team EF Education First - Drapac (WT)

  • BE
    101. Tom Van Asbroeck
  • DK
    102. Matti Breschel
  • AU
    103. Mitchell Docker
  • SE
    104. Kim Magnusson
  • US
    105. Taylor Phinney
  • NZ
    106. Thomas Scully
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Aqua Blue Sport (PCT)

  • GB
    111. Adam Blythe
  • NZ
    112. Shane Archbold
  • IE
    114. Conor Dunne
  • GB
    115. Andrew Fenn
  • NZ
    116. Aaron Gate
  • NL
    117. Peter Koning
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Cofidis, Solutions Crédits (PCT)

  • BE
    121. Michael Van Staeyen
  • FR
    122. Dorian Godon
  • FR
    124. Geoffrey Soupe
  • FR
    125. Jimmy Turgis
  • BE
    126. Bert Van Lerberghe
  • BE
    127. Kenneth Vanbilsen
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Fortuneo - Samsic (PCT)

  • DK
    131. Michael Carbel Svendgaard
  • FR
    132. Franck Bonnamour
  • FR
    133. Maxime Daniel
  • FR
    134. Brice Feillu
  • NO
    135. Sindre Skjostad Lunke
  • FR
    136. Florian Vachon
  • NL
    137. Bram Welten
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Israel Cycling Academy (PCT)

  • NO
    141. Sondre Enger
  • IL
    142. Roy Goldstein
  • CA
    143. Benjamin Perry
  • NZ
    145. Hamish Schreurs
  • US
    146. Tyler Williams
  • IL
    147. Aviv Yechezkel
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Roompot - Nederlandse Loterij (PCT)

  • NL
    151. Tim Ariesen
  • NL
    153. Elmar Reinders
  • NL
    154. Sjoerd van Ginneken
  • NL
    155. Brian van Goethem
  • NL
    156. Jan-Willem van Schip
  • NL
    157. Coen Vermeltfoort
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Sport Vlaanderen - Baloise (PCT)

  • BE
    161. Amaury Capiot
  • BE
    162. Maxime Farazijn
  • BE
    163. Milan Menten
  • BE
    164. Edward Planckaert
  • BE
    165. Jonas Rickaert
  • BE
    166. Kenneth Van Rooy
  • BE
    167. Jordi Warlop
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Verandas Willems - Crelan (PCT)

  • BE
    171. Sean De Bie
  • BE
    172. Dries De Bondt
  • BE
    173. Mathias De Witte
  • BE
    174. Elias Van Breussegem
  • LT
    175. Aidis Kruopis
  • BE
    176. Arjen Livyns
  • BE
    177. Zico Waeytens
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Vital Concept (PCT)

  • BE
    181. Kris Boeckmans
  • FR
    182. Corentin Ermenault
  • FR
    183. Adrien Garel
  • NL
    184. Steven Lammertink
  • FR
    185. Jeremy Lecroq
  • FR
    186. Julien Morice
  • BE
    187. Jonas Vangenechten
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Wanty - Groupe Gobert (PCT)

  • BE
    191. Timothy Dupont
  • BE
    192. Tom Devriendt
  • NL
    193. Wesley Kreder
  • GB
    194. Mark McNally
  • BE
    195. Guillaume Van Keirsbulck
  • BE
    196. Kevin Van Melsen
  • BE
    197. Pieter Vanspeybrouck
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

WB Veranclassic Aqua Protect (PCT)

  • BE
    201. Kenny Dehaes
  • BE
    202. Jimmy Duquennoy +
  • BE
    203. Ludovic Robeet
  • BE
    204. Franklin Six
  • CH
    205. Lukas Spengler
  • BE
    206. Julien Stassen
  • BE
    207. Maxime Vantomme
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

CCC SPRANDI POLKOWICE (PCT)

  • SI
    211. Marko Kump
  • PL
    212. Pawel Bernas
  • SI
    213. Jan Tratnik
  • PL
    214. Michael Paluta
  • DE
    215. Jonas Koch
  • PL
    216. Adrian Kurek
  • PL
    217. Patryk Stosz
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

UnitedHealthcare Pro Cycling Team (PCT)

  • CO
    221. Carlos Eduardo Alzate Escobar
  • CA
    222. Alexander Cataford
  • US
    223. Daniel Eaton
  • US
    224. Adrian Hegyvary
  • US
    225. Eric Marcotte
  • US
    226. Travis McCabe
  • US
    227. Tanner Putt
Bekijk de volledige (deelnemers)lijst

Rij zelf je klassiekers

In 2018 slaan Flanders Classics en Peloton de handen in elkaar om van jouw favoriete wielertochten een heuse totaalbeleving te maken. De Peloton-kalender bestaat uit 35 schitterende tochten, waaronder ook onze 6 Flanders Classics-klassiekers. Tem zelf de Vlaamse heuvels, dokker over de meest beruchte kasseistroken en ga de uitdaging aan!