Nabeschouwing

 

Bron: Persbureau Marc Van Landeghem

 

COR 206 – Marc Van Landeghem

Scheldeprijs Schoten – Reactie winnaar

 

Tyler Farrar: “Dit was mijn grote objectief in het voorseizoen”

 

SCHOTEN – Tyler Farrar is de eerste Amerikaan op de erelijst van de Scheldeprijs Schoten. De in Gent wonende sprinter van Garmin-Transitions was op de Churchilllaan duidelijk sneller dan Robbie McEwen en Robert Förster.

“Ik ben heel blij met deze overwinning, want samen met Gent-Wevelgem was deze wedstrijd mijn grote objectief in het voorseizoen”, verklaarde Farrar. “De hele winter heb ik aan deze koers gedacht, met de idee dat ik hier kon winnen. Superbenen had ik vandaag niet, maar toch geloofde de ploeg in mij en de mannen hebben heel hard gewerkt om die niet ongevaarlijke kopgroep terug te pakken. Dan bijt je op je tanden om het vertrouwen van die kerels niet te beschamen. In de slotkilometers kon ik me perfect positioneren en op zeshonderd meter van de finish kwam ik in het wiel van mijn trainingsmaatje Wouter Weylandt terecht. In de eigenlijke sprint had ik meteen de snelheid die nodig was om te winnen. Het waren wel hectische slotkilometers. Ik denk dat geen enkele ploeg nog voldoende frisse pionnen had om het heft in handen te nemen, een gevolg van de hoge snelheid die de hele dag werd ontwikkeld.”

“ Ja, dit vind ik een heel mooie zege, want zoveel grote koersen heb ik nog niet gewonnen”, vervolgde Farrar. “Vorige week pakte ik wel al een ritje mee in De Panne, maar een semi-klassieker als deze Scheldeprijs is toch van een hoger niveau. Waar ik mezelf wil plaatsen op de waardeladder van de sprinters? In dergelijke termen denk ik niet, ik laat het liever aan anderen over om mij een plaats te geven in de hiërarchie. Ik weet in ieder geval dat ik momenteel heel goed in conditie ben, mijn beste vorm ooit wellicht. Zondag in Parijs-Roubaix zal ik desondanks knechten voor Vansummeren en Maaskant, die daar allebei al knappe resultaten hebben geboekt.”

 

COR 206 – Marc Van Landeghem

Scheldeprijs Schoten – Reactie McEwen

 

Robbie McEwen: “Blij met prestatie, maar ik had liever gewonnen”

 

SCHOTEN – Voor de derde keer moest Robbie McEwen, de winnaar van 2002, in Schoten vrede nemen met een tweede plaats. “Ik had uiteraard liever gewonnen, maar ik ben wel verheugd over mijn prestatie”, zei de Australiër van Katusha, een jaar geleden met onder meer Boonen en Van Avermaet nog zwaar onderuit gegaan in aanloop naar de sprint. “Na mijn zware val in de Ronde van België van vorig jaar (McEwen brak toen zijn scheenbeen, nvdr) vreesde ik heel lang te zullen moeten wachten om weer op niveau te geraken. Ondertussen heb ik toch al enkele tweede plaatsen kunnen veroveren. Met mijn conditie zit het dus goed. Ik zat hier perfect in het wiel van Farrar, maar hij was gewoon veel te sterk voor mij. Ik had met Förster dan ook al een tijdje moeten knokken om in Tylers wiel te geraken, waarbij ik ook enkele tientallen meters met mijn neus in de wind had moeten rijden. Wat er nu volgt? Zondag Parijs-Roubaix. Dat is voor mij twaalf jaar geleden. Het is op vraag van de ploeg. Ik sta namelijk het best geklasseerd in de UCI-ranking. Met mij zullen we in de Hel volgwagen zes of zeven hebben, zonder mij zou dat plaats 21 zijn geweest. Dat scheelt een pak. Ik kijk er echter wel naar uit. Misschien kan ik onze kopman Pozzato wat hulp bieden. Ik denk wel dat Filippo ondanks zijn recente ziekte goed genoeg is om er een hoofdrol te vertolken.”

 

COR 206 – Marc Van Landeghem

Scheldeprijs Schoten – Reacties Belgen

 

Wouter Weylandt: “Beterschap na maanden van miserie”

SCHOTEN – Quick Step trok in Schoten de kaart van Wouter Weylandt. De Gentenaar kreeg op de Churchilllaan niemand minder dan Tom Boonen als gangmaker, maar verder dan de vijfde plaats kwam hij niet. “Na enkele maanden van lichamelijke miserie met onder meer knieperikelen is een vijfde plaats in een topkoers op zich niet slecht, maar als je perfect door Tom wordt afgezet moet je daarmee toch ontgoocheld zijn”, erkende Weylandt. “Ik ben er echter van overtuigd dat ik die ontgoocheling snel achter mij zal kunnen laten. Ik moet maar bedenken dat ik na een slechte seizoenstart aan de beterhand ben. Ik kan nu alleen maar hopen dat het de komende weken verder crescendo blijft gaan.”

 

Niko Eeckhout: “Enkele medevluchters begonnen te vroeg te slepen”

SCHOTEN – Niko Eeckhout mengde zich in de Scheldeprijs in de lange ontsnapping, maar op tien kilometer van de finish moest hij zijn droom om in de nadagen van zijn carrière een eerste keer te winnen in Schoten opbergen. “Je moet toch iets proberen”, stelde Eeckhout achteraf. “Dit is een aankomst die me niet ligt en als je dan ook nog eens ziet welk kaliber van sprinters hier aan de start verschijnt, kan je maar beter proberen aanvallen. De kans op slagen is in deze wedstrijd sowieso klein, maar als enkele van je medevluchters dan ook al op twintig kilometer van de finish beginnen te slepen, is het helemaal onbegonnen werk. In onze situatie moet je blijven samenwerken en pas in de laatste twee, drie kilometer mag je eventueel beginnen pokeren.”

 

 

SCHELDEPRIJS SCHOTEN - FILM 

  • 188 renners aan de start/coureurs au départ – NP Ronan McLaughlin (AN Post Sean Kelly Team)
  • Km 56: aanval van acht renners/attaque de huit coureurs: Jonas Ljungblad (Omega Pharma-Lotto), Mathew Hayman (Team Sky), Jackson Stewart (BMC Racing Team), David Boucher (Landbouwkrediet), Arnoud van Groen (Vacansoleil), Cyril Lemoine (Saur-Sojasun), Gregory Joseph (Topsport Vlaanderen-Mercator), Niko Eeckhout (AN Post Sean Kelly Team). Reactie van Julien Berard (AG2R-La Mondiale) en/et Han Feng (Skil-Shimano) zonder resultaat/sans résultat
  • Km 115: maximumvoorsprong/avance maximum 6 min
  • Km 168: Stewart gelost uit de kopgroep/lâché chez les leaders
  • Km 170: valpartij van o.a./chute de e.a. Tom Boonen, Aitor Galdos, Gorka Izagirre en/et Timothy Vangheel
  • Km 190: Hayman gaat alleen/s’en va tout seul
  • Km 192: Eeckhout, Ljungblad, Van Groen en Lemoine sluiten aan/s’accrochent
  • Km 195: algemene hergroepering/regroupement général
  • Km 202: door het hoge tempo komen er geen aanvallen meer/pas d’attaques, la vitesse est très haute.
  • Finish: Boonen trekt de sprint aan voor Wouter Weylandt, maar die heeft geen kans tegen Tyler Farrar. De Amerikaan wint voor Robbie McEwen, Robert Förster, Greg Henderson en Weylandt/Boonen mêne le sprint pour Wouter Weylandt, mais celui n’à aucune chance contre Tyler Farrar. L’Américain devance Robbie McEwen, Robert Förster, Greg Henderson et Weylandt.

 

Verslag Scheldeprijs Schoten

Tyler Farrar sneller dan Robbie McEwen en Robert Förster

SCHOTEN – De verwachte koninklijke spurt op de Churchilllaan in Schoten waar iedereen zo naar uitgekeken had, is er ook gekomen. Niet met André Greipel die dit seizoen al de meeste keren gewonnen had als laureaat maar met Tyler Farrar als overwinnaar. De Gentse Amerikaan hield Robbie McEwen van een tweede overwinning in de Scheldeprijs na 2002 en verwees hem voor de derde keer naar de tweede plaats. De derde plaats op het podium was voor Robert Förster. Wouter Weylandt was vijfde, Kris Boeckmans zevende.

Een supersnelle 98ste editie van de Scheldeprijs werd het waarin in het eerste koersuur bijvoorbeeld ruim vijftig kilometer afgelegd werden. Toch waren er daarna nog acht dapperen niet te vermoeid om voor de aanval van de dag te zorgen. Dat waren onze landgenoten Niko Eeckhout en Gregory Joseph plus Jonas Ljungblad, Mathew Hayman, Jackson Stewart, Arnoud van Groen en Cyril Lemoine. Aan km 115 bereikten ze hun maximumvoorsprong van  zes minuten.

Met zo’n gevaarlijke ontsnapping van acht kregen de ploegen van de sprinters niet de tijd om te verpozen. Ze moesten tot tien km voor de finish rijden om de vluchters bij te halen. Het gevolg was dat we een hectische spurt kregen want geen enkele ploeg had nog frisse elementen genoeg ter beschikking om voor controle te zorgen in de laatste vijf km. Pas op vijfhonderd meter van de meet werd een en ander duidelijk. Tom Boonen trok zich ondanks een valpartij eerder in de race op hoog toerental om de spurt voor Wouter Weylandt voor te bereiden zodat de Gentenaar in feite niet meer had mogen mislukken. Helaas werd hij pas vijfde. Toen Tyler Farrar uit het wiel van Boonen kwam, was niemand meer bij machte om te duelleren met hem. Na een derde plaats in de Omloop Het Nieuwsblad, een vijfde plaats in de Ronde van Vlaanderen en een negende plaats in Gent-Wevelgem plus een overwinning in de voormiddagrit van de laatste dag in De Panne zette hij de kroon op zijn voorseizoen met een tweede grote overwinning in zijn carrière na de Vattenfall Cyclassics in Hamburg van vorig jaar.

 

 

SCHELDEPRIJS SCHOTEN - Portret Tyler Farrar

 

  • Geboren op 2 juni 1984 in Wenatchee (USA)
  • Woont in Gent
  • Lengte: 1,83m – Gewicht: 73 kg
  • Ploegen: Health net Pro (2004-2005), Cofidis (2006-2007), Garmin-Slipstream (2008-2010)
  • Overwinningen als prof: 31
  • 2004: 3 zeges – NK chrono beloften, rit Ronde van de Toekomst, Manhattan Beach GP
  • 2005: 7 zeges - rit Valley of the Sun, Trognée, Trofee Haspengouw Aalst/Sint-Truiden, rit Deltatour, USPRO National Criterium, rit Ronde van de Toekomst, rit Ronde van de Isard
  • 2006: 0 zeges
  • 2007: 1 zege – rit GP Correios de Portugel
  • 2008: 5 zeges – twee ritten en eindstand Ronde van de Bahamas, rit Ronde van Poitou Carentes, Zwevezele
  • 2009: 13 zeges – rit 3 Tirreno-Adriatico, proloog en eindzege Deltatour, Heusden, Vattenfall Cyclassics Hamburg, 1ste, 2de en 4de rit Eneco Tour, 11de rit Ronde van Spanje, 1ste en 2de rit en eindstand Franco Belge, Oostrozebeke – 151ste Tour
  • 2010: 2 zeges – 3de rit Driedaagse De Panne-Koksijde (01/04), Scheldeprijs Schoten (07/04) - 2de rit 6 (achter Chicchi) Ronde van Qatar – 2de rit 2 (achter Bennati), 3de rit 3 Ronde van Oman - 3de Omloop Het Nieuwsblad – 7de rit 1, 4de rit 3, 6de rit 7 Tirreno-Adriatico – 42ste Milaan-Sanremo – 9de Gent-Wevelgem – 5de Ronde van Vlaanderen

 

SCHELDEPRIJS SCHOTEN - 07/04/2010 - PERSLIJST/LISTE DE LA PRESSE

 

TELEVISIE/TELEVISION

VRT Sporza (LIVE): Michel Wuyts, Tom Steels, Christophe Vandegoor, André Meganck, Chris Picavet

SPORT+ (FRA-LIVE)

TV2 Sport (DEN-LIVE)

Cycling TV (INTERNET-LIVE)

STV (SUI-REPO): Mathias Krobath

EUROSPORT (REPO): Christian Chambres, Samuel Guillemot

Australian TV (REPO): Philip Bryden

VTM-Telefacts (REPO): Mieke Struyve, Wouter Baert, Jom Fastre

ATV (REGIO-HIGHLIGHTS):

 

RADIO

VRT Radio 1 (LIVE): Carl Bertele, André Piens

RTBF-Radio (LIVE): Sébastien Georis

VRT Radio 2: Alain Decorte

 

DAGBLADEN/JOURNEAUX

Gazet van Antwerpen/Belang van Limburg: Guy Vermeiren, Guy Van den Langenbergh, Luc Lamon, Karel Lemmens

Gazet van Antwerpen regio: Johan Van Baelen, Bert Hulselmans, Ludo Mariën

Het Laatste Nieuws: Marc Ghyselinck, Kurt Boes, Tony Landuyt, Nico Dick

De Morgen: Jan-Pieter De Vlieger

Het Laatste Nieuws Regio: Walter Joris, Eric Vandeweyer, Tom Thys

Het Nieuwsblad: Paul De Keyser, Bert Heyvaert, Korneel Timperman, Marie Carpentier

La Dernière Heure: Eric De Falleur, Philippe Vanholle, Julien Gillebert

Le Soir: Stéphane Thirion

Sudpresse: Kevin Rzepczynski

De Telegraaf (NED): Luc Blijboom, Hans Wilbrink

Algemeen Dagblad (NED): Peter van Duyl

De Volkskrant: Marc Miserus, Edo Sturm

BN/De Stem (NED): Ad Pertijs

NRC Handelsblad (NED): Maarten Scholten

Trouw (NED): Antal Crielaard

Brabants Dagblad: Marcel Luyckx

L’Equipe (FRA): Philippe Le Gars

Jyllands Posten (DEN): Anders Aarkrog + fotograaf Mads Matzon

  

WEBSITES/MAGAZINES/AGENCES

ANP (NED): Peter van Leeuwen

GPD (NED): Edward Swier

Sport Info Sports: Erwin De Veirman

Cyclo Sprint: Jean-Claude Knockaert

Antwerpse Koerier: Rudy Wuytack, Nancy Puym

www.cyclingnews.com: Daniel Benson, Richard Tyler, James Huang

Velonews (USA): Neal Rogers, Chris Milliman, Zachary Vestel

Cycle Sports (JAP): Miwako Sasaki

Sport Planet: Kersten Steurbaut

Humo: Sven Spoormakers

Cycling Weekly:Gregor Brown

 

FOTOGRAFEN MOTO/PHOTOGRAPHES MOTO

ISPA Foto: Luc Claesen, motard Koen Hadens

Belga Foto: Eric Lalmand, motard Rudy Plomb

Photopress: Marc Goyvaerts, motard Kris Melis

Foto G-Max: Marc Goyvaerts, motard Jean-Marie Broeckaert

 

ANDERE/AUTRES

Photonews: Philippe Crochet

Belga Foto: Yorick Janssens

TDW Sport: Tim De Waele

Reuters: Thierry Roge, François Lenoir

Het Laatste Nieuws: Wim Van Goethem

Sportsfile (IER): Stephen McCarthy

Henk Theuns (NED)

Schoten Actueel: Paul De Groot

Info Schoten: Jan Auman

GVA Schoten: Martin Vissers

Flanders Classics: Ludo Vandecruys

Gazet van Antwerpen: François Buyssens

Graham Watson

Yoni Peeters

Politie Antwerpen: Nancy Van Peer, Dirk De Maeyer

 

Marc Van Landeghem

Perschef