Zó was het… 60 jaar geleden!
1952
Het regent pijpenstelen bij de start. Onder de 76 deelnemers het kruim van de Belgische wielersport, met Rik Van Steenbergen als blikvanger. Net voor het ingaan van de laatste lokale ronde komt Schotenaar Van Staeyen alleen aan de leiding. Hij haalt tot 30” voorsprong. Helaas moet ook hij het hoofd buigen. Ondertussen hebben Briek Schotte en Rik Van Steenbergen lekke band. Zij kunnen dus niet meesprinten voor de zege die voor de tweede keer naar Roger De Corte gaat.
De uitslag
(Dinsdag 29 juli)
1. Roger De Corte, 213 km in 5u36m
2. Karel De Baere, op 1 lengte
3. Ernest Sterckx, Kampioen van Antwerpen
4. Gaston De Wachter
5. Louis Brusselmans
6. Frans Sterckx
7. Gerard Buyl
8. Jos De Feyter
9. Jef Schils
10. Valeer Ollivier
Roger De Corte (°Waarschoot 08.08.1923 - +Waarschoot 10.01.2010)
was zowel op de weg als op de piste bij de beteren. Hij was prof van 1944 tot 1961 en behaalde talrijke overwinningen. Meestal in de sprint.
Een greep uit zijn lange palmares :
Op de piste reed hij talloze zesdaagsen. Na zijn carrière was Roger bondscoach en vele jaren een populaire eerste schepen van Waarschoot. De vader van Roger, Raymond (1898-1972), was ook profrenner (o.a. twee overwinningen in de Tour 1927).

Logo100
